„Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje”.

Podnieście głowy!Mamy wielki zaszczyt i przyjemność zaprezentować Wam książkę „Podnieście głowy!”, która jest nie tylko wyczerpującą relacją z Wielkiej Pokuty i Różańca do Granic, ale też w fascynującą podrożą przez dzieje wiary w Polsce, które zwłaszcza w ostatnich czasach niezwykle wyraźnie wpisują się w historię zbawienia. To nowe spojrzenie i próba odczytania znaków czasu.

Grzegorz Górny, z ogromnym znawstwem i nie szczędząc ciekawostek prowadzi nas od czasów średniowiecza do współczesności, tłumacząc niezwykły fenomen wiary Polaków. Wspólne wydawnictwo oficyny Rosikon Press oraz Fundacji Solo Dios Basta jest zatem cennym kompendium wiedzy o polskim katolicyzmie, Wielkiej Pokucie oraz Różańcu do Granic. To także wspaniała pamiątka po tych dwóch niezwykłych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce w przeciągu niecałego roku.

Dla tych, którzy uczestniczyli w obu historycznych wydarzeniach, będzie to wspaniałe przypomnienie i pamiątka tamtych niezwykłych przeżyć.

Dla tych zaś, którzy nie mogli stawić się na Jasnogórskich Błoniach lub na granicach Polski, będzie to wyczerpujące relacja z obu wielkich religijnych zrywów.

Oprócz bogatego zbioru zdjęć album zawiera również:
• konferencję ks. Piotra Glasa
• zapis dwóch świadectw wypowiedzianych na Wielkiej Pokucie
• Pełny tekst modlitwy pokutno-przebłagalnej prowadzonej przez ks. Piotra Glasa
• niepublikowane nigdy zdjęcia
• świadectwa i relacje uczestników Różańca do Granic.

Wielka Pokuta i Różaniec Do Granic są dla mnie wielkim zaproszeniem Stwórcy, by Jemu zawierzyć całe istnienie. Jako świeccy organizatorzy jesteśmy przekonani, że to były dzieła Boże. Wiemy to, bo znamy naszą słabość, wiemy, ile zależało od Jego Miłosierdzia, ile razy interweniował, ile razy byliśmy ratowani.

      Maciej Bodasiński

Te dwa wydarzenia, głęboko poruszyły serca i umysły milionów ludzi. Tak mocne doświadczenia domagają się duchowej interpretacji, która pomoże umieścić je w miejscu i czasie. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe dzieło, które łączy i wykorzystuje możliwości, jakie daje słowo pisane i obraz.

      Lech Dokowicz

Książka dostępna w przedsprzedaży już od 04/12/2017 jedynie na: www.sklep.mikael.pl

Premiera książki już 8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny.

Książkę będzie można zamówić również pod numerem telefonu: 22 213 93 32.

Królowo Polski, módl się za nami!