Rozpoczął się montaż pierwszego na świecie filmu o ks. Dolindo Ruotolo, autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”, która zmieniła życie milionów ludzi.

Po „Wielkiej Pokucie”, „Różańcu do Granic” oraz ponad 15 filmach, m.in. „Ja Jestem”, „Duch” czy „Egzorcyzmy Annelise Michel”, tym razem zapraszamy do poznania życia i serca „ubogiego kapłana” z Neapolu. Teaser, który Wam przesyłamy to pierwsza zapowiedź wędrówki do Neapolu i spotkania z ks. Dolindo Ruotolo poprzez film, nad którym pracujemy.

Historia ks. Dolindo, to jedna z najbardziej wstrząsających opowieści o ludzkim życiu. Maltretowany przez ojca, głodzony, niezrozumiany, fałszywie oskarżany. Zdradzony przez najbliższe córki duchowe, klęka przed nimi prosząc o wybaczenie. Ma dar widzenia w ludzkich sercach i duszach, słyszy głos Jezusa, rozmawia z Matką Bożą. Po jego kazaniach nawracają się tysiące osób, nawet mafiozi. Ks. Dolindo przepowiedział pontyfikat Karola Wojtyły, był prorokiem Soboru Watykańskiego II: za postulaty wysuwane w latach 20. – Pismo Św. w domach, komunia w Wielki Piątek, Msza w języku narodowym jest odsunięty od ołtarza, z zakazem odprawiania Mszy Św. na ponad 19 lat. Wytrzymał. Kochał bezgranicznie Kościół. Bo „Kościół to Jezus” – pisał wszędzie.

Do jego grobu w Neapolu pielgrzymują dzisiaj tysiące Polaków. W samej Polsce prawie każdy praktykujący katolik zetknął się z postacią „ubogiego” Ks. Dolindo i jego modlitwą: „Jezu Ty się tym zajmij”. Wielu ludzi, po raz pierwszy od dziesiątków lat idzie do spowiedzi, schodzą się rozwiedzione małżeństwa, kapłani w kryzysie są ratowani, niedoszli samobójcy odzyskują nadzieję. Dzięki fali pielgrzymek z Polski, może ruszyć na nowo, uśpiony proces beatyfikacyjny kapłana.

W niewielkim kościółku, w centrum Neapolu, gdzie pochowany jest ks. Dolindo, każdy może przeczytać napis na grobie: „Kiedy przyjdziesz do mnie po śmierci, zapukaj. Nawet zza grobu odpowiem ci: ufaj Bogu!”. I tak się dzieje! Świadectwo życia, tego skromnego i wielkiego jednocześnie, księdza jest ciągle żywe. Co przyciąga do niego tak wielkie tłumy? Na czym polega „fenomen” ks. Dolindo? Jaką ma jeszcze misję do spełnienia, ten zmarły w 1970 roku ksiądz? Jakie cuda i znaki dzieją się współcześnie za jego wstawiennictwem?

Zapraszamy Was do przeżycia duchowej przygody z ks. Dolindo, przygody, która może odmienić życie.

Montaż filmu trwa. Ten zwiastun, to pierwsza odsłona, która pokazuje wędrówkę twórców filmu oraz autorki pierwszej biografii ks. Dolindo Ruotolo. Ich poszukiwania mają doprowadzić, do spotkania nie tylko z ks. Dolindo, ale i z żywym Chrystusem.
Prosimy o modlitwę. Koniecznie.

Od teraz na bierząco będziemy informować o postępach i różnych przygodach na drodze do premiery (na pewno zdarzy się niejedna).

Sługo Boży, księże Dolindo Ruotolo, módl się za nami.

SANTO SUBITO!

Film powstaje dzięki wsparciu Mecenasów i Darczyńców. Bez nich produkcja nie byłaby możliwa! Bogu niech będą dzięki za nich.
Energa S.A. wspiera realizację filmu o o. Dolindo w ramach realizacji Strategii CSR Grupy Energa„Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje”.

Zaproszenie dla polskich parafii i wspólnot polonijnych


„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.” Tymi słowami Maryja prosiła dzieci w Fatimie o modlitwę. To również potężna obietnica Maryi dotycząca przyszłości świata.
Ponieważ każdy różaniec odmówiony z wiarą jest skutecznym narzędziem zmieniającym ludzi i świat, zapraszamy wszystkich Polaków żyjących poza granicami Polski, do włączenia się w Różaniec Do Granic.

7 października 2017 o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa na granicach Polski. Zapraszamy osoby indywidualne i grupy polonijne do modlitwy w miejscu Waszego pobytu w tym dniu o dowolnej godzinie (najlepiej o 14.00 czasu polskiego). Udział grup polonijnych można zgłaszać przesyłając e-mail z informacją o miejscu modlitwy. Zgłoszone punkty modlitwy będziemy umieszczać na mapie z informacją adresową, aby ułatwić innym dotarcie na miejsce modlitwy.

Aby włączyć się w modlitwę wystarczy, że zgromadzicie się w wyznaczonym kościele na wspólną Mszę Świętą i nabożeństwo Maryjne, a następnie odmówicie 4 części Różańca prosząc Maryję o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Kapłani prowadzący modlitwę mogą skorzystać z materiałów, które zamieściliśmy na stronie http://rozaniecdogranic.pl/do-pobrania.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres [email protected]
W zgłoszeniach prosimy zawrzeć następujące informacje:
- pełną nazwę parafii lub miejsca modlitwy,
- dokładny adres miejsca modlitwy (ulica, miasto, kraj),
- godzinę (czasu lokalnego) rozpoczęcia modlitwy lub plan spotkania (z godzinami),
- współrzędne geograficzne,
- adres email osoby zgłaszającej,
- szacowana liczba osób modlących się (opcjonalnie).